en
راهنمای اخذ استعلام گارانتی خودرو1401/06/28
آیا می‌دانستید اطمینان از فعال بودن گارانتی خودرو از نظر خدمات پس از فروش یکی از گامهای اصلی قبل از خرید و فروش خودروی های دست دوم میباشد؟

مشتری محترم

آیا میدانستید؟ اطمینان از فعال بودن گارانتی خودرو از نظر خدمات پس از فروش یکی از گامهای اصلی قبل از خرید و فروش خودروی های دست‌دوم میباشد؟

با امکان جدیدی که بصورت تخصصی توسط شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو) در این خصوص فراهم شده است میتوانید در هر لحظه از وضعیت و شرایط گارانتی خودرو مورد نظر مطلع شوید .

برای اولین بار در صنعت خودرو کشور سرویس استعلام گارانتی خودرو از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن شرکت ایساکو (خدمات پس از فروش شرکت ایران خودرو) این امکان را برای مشتریان فراهم نموده است تا ضمن اطمینان از وضعیت گارانتی خودرو در زمان نقل و انتقال از سلامت خودروی مورد نظر اطمینان حاصل نمایند .

شأن و منزلت خانواده های ایرانی، داشتن یک خودروی ایمن و مناسب است. باتوجه به افزایش خرید و فروش خودرو‌های کارکرده و تمایل به خرید این دسته از خودروها، این موضوع چالش‌های زیادی از جمله عدم شناخت خریدار از سوابق تعمیراتی ،اصالت و گارانتی خودرو را در بردارد که در صورت عدم آگاهی و شناخت کامل در زمان نقل و انتقال این دسته از خودرو‌ها ممکن است خریدار دچار ضرر و زیان زیادی شود، اما این آگاهی و شناخت از کجا میتواند حاصل ‌شود؟

 

بر اساس آمار،  درصد زیادی خودروهای دست‌دوم که برای فروش قرار داده می‌شوند از سوی فروشنده سالم معرفی می‌شوند، این در حالیست که 60 درصد این خودروها دارای مشکلات فنی، بدنه یا هر دو هستند.

در این مقاله همراه ما باشید تا با مهم‌ترین نکات فنی که در هنگام خرید خودروی دست‌دوم باید به آنها توجه داشته باشیم تا بتوانیم جلوی ضررهای احتمالی را بگیریم، آشنا شوید. اگر قصد خرید خودرو دست‌دوم را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مسافت طی شده (کیلومتر) خودرو و اهمیت وجود گارانتی از نظر سازنده را بررسی نمایید.

یکی از نکاتی که در خرید خودرو دست‌دوم و کارکرده باید بررسی کنید مسافت پیموده شده با خودرو است. توجه داشته باشید هرچقدر میزان مسافت پیموده شده با خودرو بیشتر باشد خودرو فرسوده‌تر خواهد بود. البته تعداد کمی از افراد هستند که با اینکه خودروی‌شان مسافت زیادی را طی کرده، به دلیل انجام بموقع سرویس‌های دوره ای ، به مراتب سالم‌‌تر از نمونه‌های مشابه کم‌کارکردتر است. این نوع خودروها یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید خودرو دست‌دوم هستند. برای همین می‌توان گفت مسافت پیموده شده ملاک بر سالم بودن خودرو نیست، اما حداقل به شما کمک می‌کند که بفهمید چه مقدار از خودرو استفاده شده است و آیا آن خودرو ارزش خرید دارد یا خیر.

استعلام گارانتی خودرو در اپلیکیشن ایساکو

این موضوع را هم در نظر بگیرید که امروزه برخی از افراد مسافت پیموده شده خودرو را دستکاری می‌کنند که میتوان  با استفاده از خدمت استعلام اصالت خودروهای ایران خودرویی در اپلیکیشن و سایت ایساکو از این موضوع اطمینان حاصل یافت و راهی که کمک می‌کند متوجه این موضوع شوید، مراجعه به نمایندگی های پس از فروش ایران خودرو در خصوص خودرو‌های تولید این شرکت معتبر است. آنها با استفاده از دستگاه‌های دیاگ، مسافت واقعی پیموده شده که در کامپیوتر خودرو ثبت می‌شود را کنترل می‌کنند.

در این مقاله سعی شده تا بهترین راهنمایی‌های ممکن برای خرید خودرو دست‌دوم گفته شود. بنابراین اگر قصد خرید خودرو دست‌دوم دارید، نکات مهمی از جمله بررسی سوابق سرویس‌های دوره_ای انجام شده ،اطمینان از مسافت طی شده خودرو، گارانتی و اصالت خودرو را با استفاده از خدمات جدید اپلیکیشن و سایت ایساکو ،که در این مطلب گفته شده را مدنظر قرار داده و با اطلاعات کامل‌تری برای خرید اقدام کنید. البته شایان ذکر است که در تمام این فرآیندها شما می‌توانید از اطلاعات و راهنمایی‌های افراد متخصص و کارشناسان خودرو در این زمینه استفاده کنید تا ریسک موارد گفته شده را به حداقل برسانید.

به غیر از موارد بالا، اگر شما هم نکاتی را می‌دانید که به تجربه خرید بهتر خودرو دست‌دوم کمک می‌کند، آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری